Protez Saç Nedir?

Protez saç profesyonel uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılan ve %100 insan saçı dokusundan gelişmiş teknik yöntemlerle üretilmekte olan saç protezinin özel yapıştırıcılarla saçsız ya da seyrek olan saç bölgelerine yerleştirilip şekillendirilmekte olan yönteme denilmektedir. Tıbbi operasyon gereği duyulmayan ve memnun kalınmadığı takdirde ger dönüşü mümkün; hijyenik, kullanım açısından sorunsuz, dayanıklılık açısından sağlam ve estetik görüntüye kavuşturan bir uygulamadır.

Protez Saç Kimlere Uygulanabilir?

Protez saç, dökülmenin veya saç kaybının nedeni ne olursa olsun hiç fark etmeksizin; genç – yaşlı, kadın – erkek bütün bireylere uygulanabilmektedir. Kemoterapi ve radyoterapi muayeneleri sonunda saçlarını kaybeden bireyler bile, protez saç uygulaması sayesinde saçsız geçirdikleri dönemleri yüksek bir motivasyonla me moralle geçirmeye başlayabilirler.

Protez Saç Kimlere Önerilmez?

Saç Protezi Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Saç protezinden memnun kalınabilmesi açısından kesinlikle bu uygulamayı deneyimli ellere ve uzman ellere yaptırmalısınız. Bu şekilde memnuniyetiniz artarken hijyen açısından da sağlığınız korunmuş olur.

1 ) Ölçülendirme

2) Yerleştirme

3) Tasarım

Tasarım aşaması son aşama olup yüz yapısına veya bireylerin istediği modele göre kesilmesi ve biçimlendirilmesidir. Profesyonel bir şekilde yapılan saç kesiminden sonra da saçlar istenilen şekilde taranabilir ve memnuniyet sağlanabilir.