Protez Saç ?

Protez saç, saç ekimi gibi herhangi bir tıbbi müdahale içermeyen saçsız alanlara yapılan bir uygulamadır. Gelişen tekniklerle beraber yapılan saç protezi artık %100 insan saçından ve kişinin özelliklerine göre yapılabilmektedir. Saç protezi yaptırmak isteyen kişiler kaç yaşında olurlarsa olsunlar doğru bir ölçüm ve doğru bir uygulama yapıldığında her yaş için yapılabilen bir uygulamadır.

Yapılan bu uygulamanın kalitesi oldukça önemlidir. Son derece titizlikle ve kaliteyle yapılan protez saç uygulaması sonucunda kişi saçını kendi doğal saçı gibi kullanabilir. Hatta duş alırken yıkayabilir, fön çekebilir, istediği gibi şekil verebilir.

Uygun fiyatlara protez saç ekimi yapılır

Sıkça Sorulan Sorular

Protez saç profesyonel uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılan ve %100 insan saçı dokusundan gelişmiş teknik yöntemlerle üretilmekte olan saç protezinin özel yapıştırıcılarla saçsız ya da seyrek olan saç bölgelerine yerleştirilip şekillendirilmekte olan yönteme denilmektedir. Tıbbi operasyon gereği duyulmayan ve memnun kalınmadığı takdirde ger dönüşü mümkün; hijyenik, kullanım açısından sorunsuz, dayanıklılık açısından sağlam ve estetik görüntüye kavuşturan bir uygulamadır.

Protez saç, dökülmenin veya saç kaybının nedeni ne olursa olsun hiç fark etmeksizin; genç – yaşlı, kadın – erkek bütün bireylere uygulanabilmektedir. Kemoterapi ve radyoterapi muayeneleri sonunda saçlarını kaybeden bireyler bile, protez saç uygulaması sayesinde saçsız geçirdikleri dönemleri yüksek bir motivasyonla me moralle geçirmeye başlayabilirler.

Protez saç, çok küçük yaşlardaki çocuk bireylere veya egzama gibi ileri derecelerde kronik cilt hastalıkları olan bireylere önerilmemektedir. Protez saç kullanımı, gözlere takılan lens veya ağza takılan diş protezi kullanışı gibi olmakta ve tıpkı onlar gibi sağlık kurallarına uyulacak şekilde olmalıdır. Küçük veya yaşları ilerlemiş ya da zihinsel problemler sebebiyle şahsi bakımlarına temizliklerine önem verememe sorunu yaşayan ve bu sorumluluğu alamayacak olan kişilere kesinlikle önerilmemektedir.

Saç bakımı ihmal edilmemeli. Protezin genel olarak haftalık iki haftalık aylık bakımları yaptırmalısınız protezin yerleştirildiği bölgedeki saçlar düzenli olarak kesilmezse, bir potluk görüntüsü oluşabiliyor. Bu nedenle mutlaka kuaför bakımı yapılması gerekiyor. Bu bakım protezin uygulandığı merkezde yapılmalı. Çünkü protezin çıkarılıp tekrar yerleştirilmesi gerekiyor. Ardından saçlara bakım uygulanıyor. Normal saça yapılan tüm bakım ve uygulamalar protez saça da yapılabiliyor ancak bu ürünlerin özelikle cansız saçlara yönelik olmasına dikkat etmelisiniz.

Büyük ölçüde evet diyebiliriz. Çünkü saçsızlık hücre ölümüdür. Dökülmesi geciktirilebilinir belki, fakat önlenemez.
Neden dünyada milyonlarca kişi ünlü, ünsüz, iş adamı, memur, işçi, öğrenci, ev hanımı, protez saç kullanıyor?
Neden? Bu sorunun cevabını siz verin.

Bu tamamen kişinin şahsi bakımı ile alakalıdır. Şahsi bakımına özen gösteren kişinin kullanımıyla, özen göstermeyen kişinin kullanımı arasında çok büyük fark bulunmaktadır. Ortalama ömrü 2 yıldır. Kişisel bakımda çok önemli ama saçlar, protezin altyapısına düğümleme metoduyla ekilmektedir. Bu düğümler kullanım esnasında doğal olarak çözülüp yerinden çıkar, ve bu nedenden dolayı saçlarda eksilmeler olur ve protez saç altyapısı sürekli cildinize temas ettiğinden terlemeden dolayı zaman içinde yıpranır iki adet protez saç siparişi vermenizi tavsiye ederiz bir saçınızı kullanırken diğer saçınız dinlenmede kalır bu şekilde değişimli kullanarak saçlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Tabi ki mümkündür. Eğer çok hasarlı değil ise tamir edilir, çok hasarlı ise fabrikaya gönderilir

 • Yan etkisi yok derecededir.
 • Görünümü 5-10 yaş gençleştirir.
 • İnsanın kendi saç kalitesi bile bu kadar kaliteli değil.
 • İnsanın kendi saçı bu kadar dolgun ve şekilli değil.
 • Yazın güneşten korur.
 • Kışın soğuktan korur.
 • Sinüzit hastalarına oldukça iyi gelir.
 • Saçsız bir insan ancak bu kadar çabuk acısız sızısız saçlarına kavuşabilir.
 • İstersen herhangi bir sebepten dolayı bir süre sonra hiç bir şey olmamış gibi saçını çıkarabilirsin.
 • Var olan saçınıza zarar vermez.
 • Özgüven eksikliğiniz ortadan kalkar.
 • Orijinal saç gibi uzamaz.
 • Bakım gerektirir. (Her şeyin bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayalım.)
 • Belirli bir ömründen sonra yenisini yaptırmanız gerekir.
 • Sadece güreş, boks, kickbox sporu yapan kişiler için uygun değildir. (Aşırı terlemeden dolayı.)

Eğer % 100 insan saçı ise değişir. Ve istediğiniz renge saçınızı boyatabilirsiniz.

Eğer kullanıcı haftada gün aşırı duş alıyorsa kaşıntı olmaz duştan sonra saç diplerinizi kurulamanız gerekiyor saç diplerinde nem kalırsa bu da kaşıntı yapar. Yan etkisi ise yeni kullanıma başlayanlarda kısa süreli olarak baş ağrısı yapabilir. Hafif tahriş olabilir fakat geçicidir.

Genelde % 100 insan saçı kullanılmaktadır. Fakat kalite değişmektedir. Arzuya göre sentetik saçta yapılabilir.

Saç Dökülmesinde Protez Saç Farkını Keşfedin.

0
Memnun Müşteri
0
Saat Çalışma
0
Protez Saç

PARTNERLERİMİZ & ÜRÜNLERİMİZ

Neden Hairline ?

Hairline’ı tercih etmeniz için bir çok sebep sayabiliriz.

Bunlardan en önemlisi en doğal sonucu alacak olmanızdır, hem de piyasa fiyatlarına ve hizmet kalitesine ters orantılı ücret seçenekleri ile.

Detaylı bilgi için hemen bizi arayın ya da randevu alın.